Oplocení pozemku, ploty s poplastovaným pletivem

Ploty, pletivo, plotové sloupky, panely, brány, branky, posuvné brány, kované ploty, průmyslové ploty. Vše dovezeme rychle a kdekoliv.

Oplocení pozemku, ploty s poplastovaným pletivem

Oplocení pozemku

Instalace plotuInstalace plotuInstalace plotu

1.Připraví se díry (průměru 15 - 23cm) pro sloupky v linii oplocení ve vzdálenosti 2,5 až 3m od sebe.
2. Hloubka děr musí sahat do nezamrzající hloubky, doporučuje se 80 cm. Kruhové sloupky příslušné délky jsou upevněny ve správné výši do děr a zafixují se nepříliš řídkým betonem. Před napínáním pletiva na sloupky je třeba nechat beton řádně zatuhnout (min 72 hod.)
3.Napínací sloupky se vzpěrami, které musí působit proti tahu sítě, jsou instalovány:
 • na začátku plotu
 • v každém rohu
 • při každé změně směru plotu
 • každých 25m rovné délky plotu
 • na konci plotu
 
4, Všechny napínací sloupky jsou podepřeny ve 3/4 výšky nad terénem pomocí opěrného sloupku.

5. Napínací dráty plotu jsou upevněny na koncových sloupcích a do držáků drátu na mezisloupcích nahoře, dole a uprostřed. Napínací drát je napnut pomocí napínáků, které jsou zafixovány na napínací sloupy.

6. Pletivo může být na horní a spodní napínací drát připevněno rozpletením krajních uzlů a jejich zpětným zauzlením okolo napínacího drátu. Prostřední napínací drát připevníte k pletivu pomocí kousků vázacího drátu.

7. Konec sítě za posledním sloupem se rozplete (rozpojí) a upevní vázacím drátem.

Instalace pletiva na nerovném terénu
 
 • Pletivo je pevné, ale zároveň velmi elastické, což umožňuje jeho přizpůsobení terénu a sloupkům ve svislém směru.
 • Po vypnutí sítě lze svislým tahem sítě postupně v úsecích zafixovat ve správné výšce na sloupky i při velmi nerovném terénu a upevnit je vázacím drátem. Tak pokračujeme s fixací i v dalším úseku.
Systémy s podhrabovými deskami
 • Při použití podhrabových desek použijte plastový držák podhrabových desek šedé barvy, výšky 20 cm pro sloupky o průměru 38 nebo 48 mm.
 • Systém instalace plotu je stejný pouze je třeba použít sloupky delší o výšku podhrabových desek. Držáky podhrabových desek navlékněte po fixaci sloupků do betonu horem na sloupek. Pak vložte podhrabové desky a teprve pak fixujte na sloupky pletivo.
Systémy s ochrannými prvky nad sítí (Bavolet)

Systémy s ochrannými prvky nad sítí (Bavolet)Systémy s ochrannými prvky nad sítí (Bavolet)Systémy s ochrannými prvky nad sítí (Bavolet)

Bavolety - ochranné části oplocení nahoře se mohou vytvářet několika způsoby:
 
 1. Sloupek s ohnutým ramenem (rameno vcelku se sloupkem, dlouhé 45 cm pod úhlem 40°) s třemi otvory pro držáky ostnatého drátu a plastickou krytkou.
 2. Samostatné ohnuté rameno s konzolou pro zafixování do kruhového sloupku průměru 48 a 60 mm (délka 45cm pod úhlem 40° se třemi držáky drátu pro zafixování ostnatého drátu). Provedení hliník nebo hliník + RAL6005 - zelená.
 3. Samostatné rovné rameno s konzolou pro zafixování do kruhového sloupku průměru 48 a 60 mm (délka 45 cm se třemi držáky drátu pro zafixování ostnatého drátu). Provedení hliník nebo hliník + RAL 6005 - zelená.
 4. Při zvolení příslušné délky kruhového sloupku vzhledem k výšce pletiva lze pomocí příchytek ostnatého drátu se samořezným šroubem připevnit několik řad ostnatého drátu.
 5. Rameno ve tvaru "Y" (podle průměru sloupků - 48,60 a 70 mm) doplněné řadami ostnatého či žiletkového drátu.
print